تبلیغات
armin armin - اوج زیبایی و طراوت در طبیعت
 

اوج زیبایی و طراوت در طبیعت

نویسنده: آرمین مشیدی

 

به گزارش خبرنگار مهر، استان چهارمحال و بختیاری که در بخش مرکزی کوههای زاگرس واقع است ازشمال و شرق به استان اصفهان و از غرب به استان خوزستان و از جنوب به کهکیلویه و بویر احمد و از شمال غرب به استان لرستان محدود است و به علت ماهیت کوهستانی مرتفع وقرار داشتن درمسیر بادهای مدیترانه ای، دارای بارشهای نسبتا زیادی است که ریزشهای جوی وبرف و باران منشا سرشاخه های رودخانه های کارون وزاینده رود هستند.
 
منطقه چهارمحال بختیاری با اقلیم متنوع دارای جاذبه های گردشگری است و شهرستان کوهرنگ ازجمله شهرستانهای چهارمحال بختیاری است  که با وجود مناطق بکر طبیعی ونعمت های خدادادی فراوان یکی از مناطق زیبای کشور است.

منطقه بازفت از توابع شهرستان کوهرنگ است و در مسیر راه شهرکرد- مسجد سلیمان استان خوزستان قرار دارد.

این منطقه  به خاطر شرایط توپوگرافی منطقه دارای بارش مناسب باران و برف  است و از طرفی نیز دارای هوای گرمتری نسبت به مناطق دیگر این استان در فصل بهار و تابستان است.

شرایط مستعد موجب شده است این منطقه دارای درختان فراوان بلوط و دیگر گونه های جنگلی شود و زیبایی خاصی در منطقه ایجاد کند.

سرسبزی درختان بلوط در کنار مراتع سر سبز منظره های زیبای بدیعی ایجاد کرده است که شاید کمتر جای کشور بتوان این زیبایی ها را مشاهده کرد.

درختان تنومند و چندین ساله بلوط در روی کوههای سر به فلک کشیده  قرار دارند و تا چشم کار می کند درختان بلوط دیده می شود.

هماهنگ شدن درختان بلوط بر روی سفره سبز چمنی زیر آنها تابلویی زیبا وخارق العاده ایجاد کرده است که مسافران و گردشگران این دیار را مبهوت می کند.

زیبایی درختان  بلوط از یک طرف و خروشان شدن رودخانه بازفت در وسط جنگل از طرفی دیگر منطقه ای ویژه برای آن دسته افرادی که به دنبال مناطق بکر و دست نخوره هستند ایجاد کرده است.

در میان این همه زیبایی ورود عشایر و برپا کردن سیاه چادرهایشان ، به منطقه بازفت جلوه دیگری داده است.

چرای چهارپایان مانند بز، گوسفند، گاو، اسب در مراتع منظره های ویژه ای ایجاد کرده است که کمترجایی تا کنون چنین منظره هایی مشاهده شده است.

بخشدار بازفت در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: فصل بهار فصل گرشگری در منطقه بازفت چهارمحال و بختیاری است.

حمید میرعلایی ادامه داد: منطقه بازفت دارای درختان جنگلهای مملو از درختان بلوط است و سرسبزی این درختان در آخرین فصل بهار موجب شده است این منطقه به یکی از زیباترین مناطق کشور تبدیل شود.

وی ادامه داد: از ابتدای هفته تا کنون شاهد ورود مسافران زیادی به این منطقه بودیم که بسیاری از مسافران در کنار جنگلها پادر زده بودند و از زیبایی منطقه لذت می بردند.

وی تاکید کرد: وجود روستای تاریخی و قدیمی از دیگر پتانسیلهای این منطقه در جذب گردشگر است که باید با اطلاع رسانی   ومعرفی ظرفیت های منطقه ورود مسافر و گردشگر به این منطقه افزایش یابد.

میرعلایی تصریح کرد: این منطقه دارای پتانسیل های گردشگری فراوانی است که ضرورت دارد رسانه ها وارد شوند و نسبت به معرفی جاذبه های این منطقه بیش از پیش تلاش کنند.

بخشدار بازفت ادامه داد: ورود مسافر در اشتغالزایی و درآمد مردم منطقه نقش به سزایی دارد.

منطقه بازفت در شهرستان کوهرنگ قرار دارد و علاقه مندان می توانند از دو مسیر در استان چهارمحال و بختیاری به منطقه سفر کنند.

مسیر اول حرکت از شهرکرد به سمت شهرستان فارسان وشهرستان کوهرنگ  واز راه صمصامی به بازفت است و مسیر دیگر از حرکت از سمت شهرکرد به سمت شهرستان اردل  و سپس منطقه بازفت است.

 

() نظرات